Multimedia w życiu dziecka – czy są szkodliwe i jak należy z nich korzystać?

W dzisiejszych czasach Internet i urządzenia mobilne nie są obce nawet dzieciom, które lubią za pomocą telefonu lub tabletu oglądać bajki lub grać w proste gry. Z jednej strony jest to temat powszechny, a z drugiej budzi wiele kontrowersji. Jaki wpływ mają multimedia na dziecko? Jaki należy mieć do nich stosunek? Przedszkole Muminki Piotrków Trybunalski

Wiek przedszkolny to niezwykle ważny okres dla dziecka, w którym zdobywa najwięcej umiejętności i nowej wiedzy. Całkowite wyeliminowanie urządzeń multimedialnych nie jest możliwe, ale należy dziecko nauczyć odpowiedniego podejścia i prawidłowych nawyków związanych z używaniem technologii. Treści należy dostosowywać pod wiek dziecka – dotyczy to zarówno bajek, jak i gier, zatem włączenie tabletu i pozostawienie dziecka samego nie będzie dobrym sposobem na wyciszenie.

Zamiast multimediów warto dziecku pokazać gry planszowe oraz spędzić z nim czas podczas aktywności ruchowych. W przedszkolu Muminki w Piotrkowie Trybunalskim stawiamy właśnie na takie rozwiązania – preferujemy twórcze metody, które sprzyjają aktywnemu myśleniu i działaniu dziecka.

Koniecznie zapoznaj się z pozostałymi wpisami, które dostępne są na blogu przedszkola i żłobka Muminki w Piotrkowie Trybunalskim: https://przedszkolemuminki.com.pl/aktualnosci-zlobek-piotrkow/ Zachęcamy także do zadawania pytań naszej kadrze pedagogicznej w przypadku jakichkolwiek wątpliwości – jesteśmy otwarci na wszelkie pytania.

OFERUJEMY DZIECIOM

star@2x

Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

chair@2x

Funkcjonalne
i estetyczne sale zajęć

book@2x

Literaturę dla
dzieci.

abacus@2x

Pomoce dydaktyczne do zajęć.

nature@2x

Bezpośredni
kontakt z przyrodą, sztuką.

ZAPISY

97-300 Piotrków Trybunalski, Ul. Wolborska 48

97-410 Kleszczów, Ul. Szkolna 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl | Przedszkole i żłobek Muminki Piotrków Trybunalski