Jak zacząć uczyć dziecko w wieku przedszkolnym czytać sylabami?

Czytanie jest jednym z najważniejszych umiejętności, jakie dziecko może nabyć w wieku przedszkolnym. Czytanie po sylabach jest pierwszym krokiem do nauki tej umiejętności i może być świetną zabawą dla dziecka oraz rodzica. W tym artykule opowiemy o tym, jak uczyć dziecko czytać sylabami i co można zrobić, aby proces ten był jak najbardziej efektywny i zabawowy.

Pierwszym krokiem do nauki czytania jest zabawa z dźwiękami. Poproś dziecko, aby powtarzało różne dźwięki, które wydają na co dzień, takie jak: „mama”, „tata”, „pies” itp. Z czasem, możesz zacząć dodawać do nich dźwięki sylabowe, takie jak: „ma”, „ta”, „pie” itp.

Następnym krokiem jest słuchanie wyrazów i liczenie, ile sylab w nich jest. Możesz wyznaczyć dziecku prosty wyraz, np. „kot” i poprosić je o wypowiedzenie każdej sylaby oddzielnie. Kiedy dziecko opanuje już dźwięki sylabowe, możesz zacząć ćwiczyć z nim czytanie wyrazów z książek. Wybierz proste książki dla dzieci i poproś dziecko, aby powtarzało każdy wyraz po sylabach.

Nauka czytania może być także świetną zabawą. Możesz zrobić dziecku prostą grę, w której będzie ono musiało wypowiedzieć wyrazy po sylabach lub powiedzieć, ile sylab jest w danym wyrazie.

Ważne jest, aby zachęcać dziecko do czytania każdego dnia. W przedszkolu MUMINKI mamy dokładnie takie podejście, dzięki czemu rozwijamy dzieci na wszystkich płaszczyznach. Koniecznie zapoznaj się z naszymi pozostałymi wpisami, które są dostępne na blogu przedszkola i żłobka MUMINKI Piotrków Trybunalski.

OFERUJEMY DZIECIOM

star@2x

Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

chair@2x

Funkcjonalne
i estetyczne sale zajęć

book@2x

Literaturę dla
dzieci.

abacus@2x

Pomoce dydaktyczne do zajęć.

nature@2x

Bezpośredni
kontakt z przyrodą, sztuką.

ZAPISY

97-300 Piotrków Trybunalski, Ul. Wolborska 48

97-410 Kleszczów, Ul. Szkolna 6

Wybierając żłobek dla malucha, bardzo często zwracamy uwagę na odległość od miejsca zamieszkania, a także na ofertę dydaktyczną. W trakcie poszukiwań sprawdzamy również oferowane zajęcia dodatkowe. Jaką jednak rolę odgrywają w procesie rozwoju dziecka? Dlaczego warto świadomie wybierać żłobki, takie jak Muminki Piotrków, mające bogatą ofertę zajęć dodatkowych?

Zajęcia dodatkowe urozmaicają czas jednocześnie umożliwiając dodatkowy rozwój dziecka. Najczęściej są realizowane w czasie normalnych godzin pobytu, dlatego rodzic nie musi się martwić dodatkowymi obowiązkami. Za najbardziej wartościowe zajęcia uznaje się zabawy w języku obcym, różnorodne gry ruchowe, a także zajęcia taneczne i plastyczne. Wszystkie wymienione zajęcia znajdują się w liście zajęć dodatkowych żłobka i przedszkola Muminki w Piotrkowie Trybunalskim.

Pociechom organizujemy również inne zajęcia, także jak: teatrzyki, wycieczki, rytmikę i logopedię. Nasz żłobek Muminki w Piotrkowie stwarza najlepsze warunki do rozwoju dziecka, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą edukacyjną. W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszą kadrą pedagogiczną.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami na blogu przedszkola i żłobka Muminki w Piotrkowie Trybunalskim – są one dostępne pod następującym adresem internetowym: https://przedszkolemuminki.com.pl/o-nas-zlobek-piotrkow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl | Przedszkole i żłobek Muminki Piotrków Trybunalski