Czy dziecko przed pójściem do przedszkola Muminki musi umieć funkcjonować bez pieluszki?

Moment wysłania dziecka do przedszkola Muminki w Piotrkowie Trybunalskim jest idealnym momentem na wprowadzenie zmian. Jedną z takich zmian jest oduczenie dziecka noszenia pieluchy. Jak odpowiednio do tego podejść? Czy jest to niezbędne przed pójściem do przedszkola?

Każde dziecko rozwija się nieco inaczej – nie ma zatem wieku, w którym koniecznie trzeba oduczyć dziecka noszenia pieluchy. Najczęściej, dziecko jest gotowe między 15, a 36 miesiącem życia. Przedszkole Muminki Piotrków radzi, aby przed rozpoczęciem tego procesu się zastanowić, czy pieluszkę będziemy zastępować nocnikiem czy jednak odpowiednią nakładką na ubikację.

W tym procesie niezbędna jest regularność oraz cierpliwość. Rodzic musi być wsparciem dla swojej pociechy, nie może krytykować, a odpowiednio tłumaczyć i wyjaśniać. Warto także nagradzać i chwalić sukcesy.

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto posłać swoje dziecko do przedszkola Muminki w Piotrkowie Trybunalskim – serdecznie zapraszamy Cię do sprawdzenia naszego ostatniego wpisu na blogu: https://przedszkolemuminki.com.pl/2022/07/27/dlaczego-warto-poslac-dziecko-do-przedszkola/

Zachęcamy Cię także do sprawdzenia szerokiej oferty edukacyjnej przedszkola Muminki Piotrków! Jest ona dostępna pod następującym adresem internetowym: https://przedszkolemuminki.com.pl/o-nas/

OFERUJEMY DZIECIOM

star@2x

Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

chair@2x

Funkcjonalne
i estetyczne sale zajęć

book@2x

Literaturę dla
dzieci.

abacus@2x

Pomoce dydaktyczne do zajęć.

nature@2x

Bezpośredni
kontakt z przyrodą, sztuką.

ZAPISY

97-300 Piotrków Trybunalski, Ul. Wolborska 48

97-410 Kleszczów, Ul. Szkolna 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl | Przedszkole i żłobek Muminki Piotrków Trybunalski