Adaptacja dziecka w przedszkolu Muminki Piotrków – czym jest i jak długo potrwa?

Adaptacja pociechy w przedszkolu jest niezwykle ważnym procesem i od niego może zależeć, jak dziecko będzie czuło się w placówce przez kolejne miesiące lub lata. Przed wysłaniem dziecka warto je przygotować. Na czym jednak polega to przygotowanie i czym jest adaptacja w przedszkolu Muminki w Piotrkowie Trybunalskim?

Adaptacja jest procesem przystosowania dziecka do nowych, otaczających go warunków. Wysyłając dziecko do żłobka lub przedszkola, znajdzie się ono w całkowicie nowym otoczeniu, w którym zabraknie opieki rodziców, a pojawią się nowe dzieci. Ten okres jest niezwykle ważny. Z dzieckiem warto na ten temat porozmawiać i opowiedzieć, jak będzie wyglądał ten czas. Warto zwracać uwagę na pozytywy – wspominać o zabawkach, zajęciach, grupowych zabawach, które dzieciom w przedszkolu Muminki Piotrków Trybunalski nie są obce.

Ten proces w przypadku każdego dziecka wygląda nieco inaczej – niektóre dzieci przyzwyczajają się szybciej, niektóre wolniej, chociaż najczęściej okres adaptacji trwa od dwóch do czterech tygodni. W tym czasie warto z dzieckiem intensywnie rozmawiać i budować w ten sposób ich pewność siebie. Przedszkole Muminki Piotrków Trybunalski zadba odpowiednio o rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi wpisami na blogu przedszkolahttps://przedszkolemuminki.com.pl/o-nas-zlobek-piotrkow/

OFERUJEMY DZIECIOM

star@2x

Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

chair@2x

Funkcjonalne
i estetyczne sale zajęć

book@2x

Literaturę dla
dzieci.

abacus@2x

Pomoce dydaktyczne do zajęć.

nature@2x

Bezpośredni
kontakt z przyrodą, sztuką.

ZAPISY

97-300 Piotrków Trybunalski, Ul. Wolborska 48

97-410 Kleszczów, Ul. Szkolna 6

Wybierając żłobek dla malucha, bardzo często zwracamy uwagę na odległość od miejsca zamieszkania, a także na ofertę dydaktyczną. W trakcie poszukiwań sprawdzamy również oferowane zajęcia dodatkowe. Jaką jednak rolę odgrywają w procesie rozwoju dziecka? Dlaczego warto świadomie wybierać żłobki, takie jak Muminki Piotrków, mające bogatą ofertę zajęć dodatkowych?

Zajęcia dodatkowe urozmaicają czas jednocześnie umożliwiając dodatkowy rozwój dziecka. Najczęściej są realizowane w czasie normalnych godzin pobytu, dlatego rodzic nie musi się martwić dodatkowymi obowiązkami. Za najbardziej wartościowe zajęcia uznaje się zabawy w języku obcym, różnorodne gry ruchowe, a także zajęcia taneczne i plastyczne. Wszystkie wymienione zajęcia znajdują się w liście zajęć dodatkowych żłobka i przedszkola Muminki w Piotrkowie Trybunalskim.

Pociechom organizujemy również inne zajęcia, także jak: teatrzyki, wycieczki, rytmikę i logopedię. Nasz żłobek Muminki w Piotrkowie stwarza najlepsze warunki do rozwoju dziecka, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą edukacyjną. W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszą kadrą pedagogiczną.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami na blogu przedszkola i żłobka Muminki w Piotrkowie Trybunalskim – są one dostępne pod następującym adresem internetowym: https://przedszkolemuminki.com.pl/o-nas-zlobek-piotrkow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl | Przedszkole i żłobek Muminki Piotrków Trybunalski