Aktywność fizyczna w życiu dziecka – jak zachęcić przedszkolaka do sportu?

Przedszkole i żłobek to czas w życiu dziecka, kiedy bardzo aktywnie się rozwija. Pociechy zyskują w tym okresie bardzo dużo nowej wiedzy, ale nie możemy zaniedbywać ich zdrowia. Warto dziecku pokazywać różne sporty i uczyć nowych aktywności fizycznych, gdyż to utrzyma ich dobre samopoczucie. Jak jednak zachęcić dziecko do sportu i różnych aktywności fizycznych? Jakie aktywności oferuje żłobek Muminki w Piotrkowie Trybunalskim?

Dziecko w żłobku Muminki Piotrków Trybunalski bardzo dużo się rusza, gdyż żłobek oferuje różne i ciekawe aktywności sportowe, na przykład aikido czy zajęcia taneczne. Warto jednak w domu zachęcić dodatkowo dziecko do sportu. Sport i aktywności fizyczne również są zabawą i mogą być dla dziecka interesujące. Codzienne ćwiczenia pozwolą dziecku polepszyć jego kondycję, siłę oraz koordynację, a to przełoży się bezpośrednio w przyszłości na jego zdrowie.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi wpisami, które są dostępne na naszej stronie internetowej (na blogu przedszkola i żłobka Muminki Piotrków Trybunalski). W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości dotyczących żłobka, prosimy o kontakt z naszą kadrą pedagogiczną – niezwykle chętnie odpowiemy na wszystkie pytania! https://przedszkolemuminki.com.pl/aktualnosci-zlobek-piotrkow/

OFERUJEMY DZIECIOM

star@2x

Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

chair@2x

Funkcjonalne
i estetyczne sale zajęć

book@2x

Literaturę dla
dzieci.

abacus@2x

Pomoce dydaktyczne do zajęć.

nature@2x

Bezpośredni
kontakt z przyrodą, sztuką.

ZAPISY

97-300 Piotrków Trybunalski, Ul. Wolborska 48

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl | Przedszkole i żłobek Muminki Piotrków Trybunalski