Co zrobić, aby poranne pożegnania rodzica z dzieckiem przebiegały spokojnie i bez łez?

Na początku przygody dziecka ze żłobkiem czy przedszkolem Muminki w Piotrkowie Trybunalskim bywają trudne – dzieci mocno przeżywają rozstania z rodzicem, gdyż zmiany otoczenia znacząco wpływają na ich życie. Wraz z postępem adaptacji dziecka ze żłobkiem, te rozstania będą coraz łatwiejsze, jednak jak powinno się postępować przy pożegnaniu z dzieckiem?

Przede wszystkim, tuż przed pozostawieniem dziecka w żłobku, nie należy się denerwować. Warto porozmawiać z dzieckiem bez pośpiechu, pomóc mu z przebraniem się w szatni. Możemy powiedzieć dziecku, kiedy nastąpi powrót (na przykład po podwieczorku). Dziecko należy wspierać, zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, zatem nie należy go opuszczać, kiedy nie widzi rodzica! Z reguły, dziecku ciężej jest się rozstać z mamą, niż z tatą. Warto to wykorzystać i jeżeli jest to możliwe, dziecko może być odprowadzane przez tatę.

Te kilka rad pomoże dziecku w adaptacji w żłobku Muminki w Piotrkowie Trybunalskim. Unikniemy w ten sposób nerwów, łez oraz dodatkowego stresu. W przypadku jakichkolwiek pytań przed oddaniem dziecka do żłobka czy przedszkola, prosimy o kontakt z naszym gronem pedagogicznym – niezwykle chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami: https://przedszkolemuminki.com.pl/zlobek-piotrkow/