Jak wspierać samodzielność dziecka w wieku przedszkolnym?

Kształtowanie samodzielności dziecka jest niezwykle istotne i powinniśmy je wspierać już od najmłodszych lat jego życia. Kształtując jego samodzielność sprawimy, iż będzie ono w przyszłości pewne siebie, odpowiedzialne, a także będzie miało wysokie poczucie własnej wartości. W tym artykule przedstawimy sprawdzone sposoby na kształtowanie samodzielności dziecka w wieku przedszkolnym, a także wspomnimy o zasadach panujących w przedszkolu Muminki w Piotrkowie Trybunalskim.

Jednym ze sposobów jest zaangażowanie dziecka w podejmowanie decyzji. Warto dać mu możliwość samodzielnego wyboru w nawet najprostszych codziennych czynnościach. Pozwólmy wybrać mu ubranie, jedzenie na śniadanie czy chociażby sposób zabawy. Warto stwarzać takich okazji jak najwięcej. Ponadto, warto stawiać dziecku wyzwania, w których będziemy je wspierać. Nie pozwólmy dziecku wysługiwać się rodzicami! Dziecko w przedszkolu powinno mierzyć się ze swoimi barierami, a tym samym opuszczać swoją strefę komfortu.

przedszkolu Muminki w Piotrkowie Trybunalskim rozwijamy samodzielność dzieci i pozwalamy im rozwiązywać problemy, będące w zasięgu ich rąk. Wspieramy dzieci, tym samym budujemy ich samodzielność, odwagę i pewność siebie. Dbamy także o prawidłowy rozwój dzieci w wieku przedszkolnym na wielu płaszczyznach. W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z naszą kadrą pedagogiczną. Jesteśmy niezwykle otwarci i chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości! https://przedszkolemuminki.com.pl/przedszkole-piotrkow/

OFERUJEMY DZIECIOM

star@2x

Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

chair@2x

Funkcjonalne
i estetyczne sale zajęć

book@2x

Literaturę dla
dzieci.

abacus@2x

Pomoce dydaktyczne do zajęć.

nature@2x

Bezpośredni
kontakt z przyrodą, sztuką.

ZAPISY

97-300 Piotrków Trybunalski, Ul. Wolborska 48

97-410 Kleszczów, Ul. Szkolna 6

Wybierając żłobek dla malucha, bardzo często zwracamy uwagę na odległość od miejsca zamieszkania, a także na ofertę dydaktyczną. W trakcie poszukiwań sprawdzamy również oferowane zajęcia dodatkowe. Jaką jednak rolę odgrywają w procesie rozwoju dziecka? Dlaczego warto świadomie wybierać żłobki, takie jak Muminki Piotrków, mające bogatą ofertę zajęć dodatkowych?

Zajęcia dodatkowe urozmaicają czas jednocześnie umożliwiając dodatkowy rozwój dziecka. Najczęściej są realizowane w czasie normalnych godzin pobytu, dlatego rodzic nie musi się martwić dodatkowymi obowiązkami. Za najbardziej wartościowe zajęcia uznaje się zabawy w języku obcym, różnorodne gry ruchowe, a także zajęcia taneczne i plastyczne. Wszystkie wymienione zajęcia znajdują się w liście zajęć dodatkowych żłobka i przedszkola Muminki w Piotrkowie Trybunalskim.

Pociechom organizujemy również inne zajęcia, także jak: teatrzyki, wycieczki, rytmikę i logopedię. Nasz żłobek Muminki w Piotrkowie stwarza najlepsze warunki do rozwoju dziecka, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą edukacyjną. W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszą kadrą pedagogiczną.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami na blogu przedszkola i żłobka Muminki w Piotrkowie Trybunalskim – są one dostępne pod następującym adresem internetowym: https://przedszkolemuminki.com.pl/o-nas-zlobek-piotrkow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl | Przedszkole i żłobek Muminki Piotrków Trybunalski