Telewizor a dziecko w wieku przedszkolnym – o czym warto pamiętać?

Nie ukrywajmy – wychowanie dziecka jest dla rodzica wielkim wyzwaniem, tym bardziej w czasach, kiedy z każdej strony otaczają nas urządzenia elektroniczne. Z jednej strony ułatwiają nam życie, z drugiej jednak zabierają nam mnóstwo czasu. Jedną z takich rzeczy jest telewizor. Czy warto jednak dziecku pozwalać z niego korzystać? Jeżeli tak, to od jakiego wieku?

Niestety, telewizor potrafi negatywnie wpływać na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Dziecko może mieć przez to problemy z koncentracją, mową, a także z nawiązywaniem nowych relacji. Nadmiar telewizji może spowodować, iż dziecko będzie wolało oglądać zamiast się uczyć lub bawić. Kwestią dyskusyjną są również bajki – serwują one bowiem maluchom bardzo dużo bodźców w krótkim czasie.

Według specjalistów, dziecko poniżej drugiego roku życia nie powinno mieć styczności z ekranami. Dla dzieci pomiędzy drugim a piątym rokiem życia rekomenduje się maksymalnie godzinę dziennie. Pamiętać należy również, aby dobrać dziecku odpowiednie bajki, a także objaśniać mu, co dzieje się na ekranie.

Rodziców zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami, które są dostępne na blogu: https://przedszkolemuminki.com.pl/przedszkole-piotrkow/. Zapraszamy także do zapoznania się z naszą szeroką ofertą zajęć dodatkowych, które są skierowane dla dzieci w każdym wieku.

OFERUJEMY DZIECIOM

star@2x

Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

chair@2x

Funkcjonalne
i estetyczne sale zajęć

book@2x

Literaturę dla
dzieci.

abacus@2x

Pomoce dydaktyczne do zajęć.

nature@2x

Bezpośredni
kontakt z przyrodą, sztuką.

ZAPISY

97-300 Piotrków Trybunalski, Ul. Wolborska 48

97-410 Kleszczów, Ul. Szkolna 6

Wybierając żłobek dla malucha, bardzo często zwracamy uwagę na odległość od miejsca zamieszkania, a także na ofertę dydaktyczną. W trakcie poszukiwań sprawdzamy również oferowane zajęcia dodatkowe. Jaką jednak rolę odgrywają w procesie rozwoju dziecka? Dlaczego warto świadomie wybierać żłobki, takie jak Muminki Piotrków, mające bogatą ofertę zajęć dodatkowych?

Zajęcia dodatkowe urozmaicają czas jednocześnie umożliwiając dodatkowy rozwój dziecka. Najczęściej są realizowane w czasie normalnych godzin pobytu, dlatego rodzic nie musi się martwić dodatkowymi obowiązkami. Za najbardziej wartościowe zajęcia uznaje się zabawy w języku obcym, różnorodne gry ruchowe, a także zajęcia taneczne i plastyczne. Wszystkie wymienione zajęcia znajdują się w liście zajęć dodatkowych żłobka i przedszkola Muminki w Piotrkowie Trybunalskim.

Pociechom organizujemy również inne zajęcia, także jak: teatrzyki, wycieczki, rytmikę i logopedię. Nasz żłobek Muminki w Piotrkowie stwarza najlepsze warunki do rozwoju dziecka, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą edukacyjną. W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszą kadrą pedagogiczną.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami na blogu przedszkola i żłobka Muminki w Piotrkowie Trybunalskim – są one dostępne pod następującym adresem internetowym: https://przedszkolemuminki.com.pl/o-nas-zlobek-piotrkow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl | Przedszkole i żłobek Muminki Piotrków Trybunalski