Kolory w życiu dziecka chodzącego do żłobka Muminki – dlaczego są tak ważne?

Pierwsze miesiące dziecka to okres, w którym najszybciej rozwija swoje zmysły. W związku z tym, ważna jest ich odpowiednia stymulacja. Dlaczego jednak warto otoczyć dziecko kolorami? Jakie kolory dobrać, aby zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju zmysłów?

Wzrok dziecka najintensywniej rozwija się do szóstego miesiąca życia. Kiedy dziecko będzie miało pół roku, dopiero wtedy jego wzrok będzie w pełni rozwinięty. Aby wspierać rozwój tego zmysłu, warto otoczyć go kolorami stonowanymi i naturalnymi. Przykładem mogą być kolory: niebieski i zielony, które działają relaksująco i pozwalają odpocząć oczom. Warto także zapoznać się z kolorami takimi jak: czerwień i żółć, które potrafią działać pobudzająco, jednak w nieco inny sposób – czerwień potrafi być bardziej agresywna.

U dzieci, które są otoczone kolorami, szybciej rozwija się wyobraźnia i kreatywność. Stają się one bardziej twórcze i bardziej wrażliwe na piękno. Kolory mogą pomóc odkrywać im świat i rozwijać własne umiejętności.

Przedszkole i żłobek Muminki doskonale zdaje sobie sprawę z roli kolorów w życiu dziecka, dlatego intensywnie zachęcamy dzieci do zabaw sensorycznych z użyciem kolorów. Rodziców zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą, która jest dostępna na naszej stronie WWW oraz do sprawdzenia naszych pozostałych wpisów.

OFERUJEMY DZIECIOM

star@2x

Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

chair@2x

Funkcjonalne
i estetyczne sale zajęć

book@2x

Literaturę dla
dzieci.

abacus@2x

Pomoce dydaktyczne do zajęć.

nature@2x

Bezpośredni
kontakt z przyrodą, sztuką.

ZAPISY

97-300 Piotrków Trybunalski, Ul. Wolborska 48

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl | Przedszkole i żłobek Muminki Piotrków Trybunalski