Korzyści z czytania książek w wieku przedszkolnym

Nie od dzisiaj wiadomo, iż dobre nawyki warto kształtować już od najmłodszych lat. Dziecko w wieku przedszkolnym, które wcześnie zacznie swoją przygodę z książkami, znacznie rozwinie swoje słownictwo i nauczy się nowych słów i pojęć. Rodzinne czytanie książek może stać się świetnym sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu. Jakie są jeszcze dodatkowe korzyści z czytania książek?

Słuchanie i czytanie bajek rozwija u dzieci wyobraźnię. Może być niezwykle ważnym czynnikiem kształtującym osobowość przedszkolaka – znacząco wpłynie na wrażliwość na piękno otaczającego świata, a także jest cennym źródłem wiedzy. Dzieci niezwykle chętnie utożsamiają się z ulubionymi bohaterami bajek, a to może być bardzo cenne w kwestiach wychowawczych.

Nie ma wątpliwości, iż czytanie dzieciom i kształtowanie tego nawyku od najmłodszych lat bardzo dobrze wpływa na rozwój mowy, rozwój poznawczy i emocjonalny. Warto dziecku czytać – w ten sposób, dzieci, będą po książki sięgały znacznie chętniej w kolejnych latach.

Przedszkole i żłobek Muminki doskonale wie, jak ważne są książki w życiu dziecka – zachęcamy zatem rodziców do pokazywania i czytania dzieciom bajek i różnorodnych utworów literackich. Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami, które są dostępne na naszym blogu.

OFERUJEMY DZIECIOM

star@2x

Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

chair@2x

Funkcjonalne
i estetyczne sale zajęć

book@2x

Literaturę dla
dzieci.

abacus@2x

Pomoce dydaktyczne do zajęć.

nature@2x

Bezpośredni
kontakt z przyrodą, sztuką.

ZAPISY

97-300 Piotrków Trybunalski, Ul. Wolborska 48

97-410 Kleszczów, Ul. Szkolna 6

Wybierając żłobek dla malucha, bardzo często zwracamy uwagę na odległość od miejsca zamieszkania, a także na ofertę dydaktyczną. W trakcie poszukiwań sprawdzamy również oferowane zajęcia dodatkowe. Jaką jednak rolę odgrywają w procesie rozwoju dziecka? Dlaczego warto świadomie wybierać żłobki, takie jak Muminki Piotrków, mające bogatą ofertę zajęć dodatkowych?

Zajęcia dodatkowe urozmaicają czas jednocześnie umożliwiając dodatkowy rozwój dziecka. Najczęściej są realizowane w czasie normalnych godzin pobytu, dlatego rodzic nie musi się martwić dodatkowymi obowiązkami. Za najbardziej wartościowe zajęcia uznaje się zabawy w języku obcym, różnorodne gry ruchowe, a także zajęcia taneczne i plastyczne. Wszystkie wymienione zajęcia znajdują się w liście zajęć dodatkowych żłobka i przedszkola Muminki w Piotrkowie Trybunalskim.

Pociechom organizujemy również inne zajęcia, także jak: teatrzyki, wycieczki, rytmikę i logopedię. Nasz żłobek Muminki w Piotrkowie stwarza najlepsze warunki do rozwoju dziecka, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą edukacyjną. W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszą kadrą pedagogiczną.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami na blogu przedszkola i żłobka Muminki w Piotrkowie Trybunalskim – są one dostępne pod następującym adresem internetowym: https://przedszkolemuminki.com.pl/o-nas-zlobek-piotrkow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl | Przedszkole i żłobek Muminki Piotrków Trybunalski