Jak przygotować dziecko do przyjścia na świat nowego członka rodziny?

Przyjście na świat nowego członka rodziny jest dla dziecka chodzącego do żłobka lub przedszkola Muminki w Piotrkowie Trybunalskim zawsze wielkim przeżyciem. Dla starszego rodzeństwa pojawienie się nowego brata lub siostry oznacza zmianę dotychczasowego porządku rzeczy oraz rozdzielenie uwagi rodziców. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio przygotować starsze dziecko na pojawienie się nowego rodzeństwa. Jak do tego odpowiednio podejść?

Jednym z pierwszych kroków jest rozmowa z dzieckiem na temat pojawienia się nowego członka rodziny. Dziecko powinno wiedzieć, że mama jest w ciąży i jakie zmiany w jego życiu będą z tym związane. Warto też poświęcić czas, aby odpowiedzieć na pytania dziecka i wyjaśnić mu, jakie będzie miało nowe obowiązki.

Dziecko powinno zdawać sobie sprawę z tego, że będzie musiało dzielić swoje zabawki oraz uwagę rodziców z nowym bratem lub siostrą. Dlatego ważne jest, aby wcześniej przygotować dziecko do takiej sytuacji, np. poprzez zabawy z lalkami lub pluszakami, które pozwolą mu na przeżycie tej sytuacji w bezpieczny sposób.

Równie ważne jest, aby włączyć dziecko w przygotowania do przyjścia nowego członka rodziny. Można zabrać je na zakupy do sklepu z artykułami dla niemowląt, pozwolić mu wybrać ubranka dla brata lub siostry, czy też zaangażować je w przygotowanie pokoju dla nowego członka rodziny. Dzięki temu dziecko poczuje się ważnym i zaangażowanym w przygotowania.

Przedszkole i żłobek Muminki jest otwarty dla wszystkich dzieci powyżej dziewiątego miesiąca życia – gwarantujemy dobrą zabawę, różnorodne ćwiczenia, odpowiednią stymulację i najwyższej jakości opiekę. Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami, które są dostępne na naszym blogu w odpowiedniej zakładce.

OFERUJEMY DZIECIOM

star@2x

Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

chair@2x

Funkcjonalne
i estetyczne sale zajęć

book@2x

Literaturę dla
dzieci.

abacus@2x

Pomoce dydaktyczne do zajęć.

nature@2x

Bezpośredni
kontakt z przyrodą, sztuką.

ZAPISY

97-300 Piotrków Trybunalski, Ul. Wolborska 48

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl | Przedszkole i żłobek Muminki Piotrków Trybunalski