O czym warto pamiętać planując posiłki dziecku w wieku przedszkolnym?

Pierwsze trzy lata to w życiu dziecka kluczowy okres. To przede wszystkim właśnie w tym czasie kształtuje się jego układ pokarmowy. Trzeba również mieć na uwadze, aby dziecko miało szansę spróbować różnorodnych smaków. Jak zatem powinna wyglądać dieta dziecka, które chodzi do żłobka lub przedszkola Muminki w Piotrkowie Trybunalskim?

W zależności od wieku dziecka, pokarmy niemleczne powinno wprowadzać się stopniowo. Ten proces powinien zacząć się mniej więcej od szóstego miesiąca życia. Między pierwszym, a trzecim rokiem życia warto wprowadzać różnorodne potrawy i produkty. W tym okresie uczymy dziecko samodzielnie jeść przy stole, pić z kubka czy korzystać ze sztućców, zatem warto także wprowadzić pewną regularność – dziecko powinno jeść pięć posiłków dziennie – trzy główne i dwa uzupełniające. Taka dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, zawierać produkty zbożowe, mleczne, ale także różne warzywa, owoce, ryby czy tłuszcze. One również są kluczowe w życiu dziecka chodzącego do żłobka Muminki w Piotrkowie Trybunalskim.

Oprócz tego, warto pamiętać, aby potrawy nie były smażone na głębokim tłuszczu – najlepiej, aby były gotowane lub przygotowywane na parze. Takimi zasadami kierujemy się w żłobku Muminki w Piotrkowie Trybunalskim.

Zachęcamy rodziców do sprawdzenia naszych pozostałych wpisów, które są dostępne na blogu, pod następującym adresem internetowym: https://przedszkolemuminki.com.pl/aktualnosci-zlobek-piotrkow/

OFERUJEMY DZIECIOM

star@2x

Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

chair@2x

Funkcjonalne
i estetyczne sale zajęć

book@2x

Literaturę dla
dzieci.

abacus@2x

Pomoce dydaktyczne do zajęć.

nature@2x

Bezpośredni
kontakt z przyrodą, sztuką.

ZAPISY

97-300 Piotrków Trybunalski, Ul. Wolborska 48

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl | Przedszkole i żłobek Muminki Piotrków Trybunalski